NEWS / Wdowczyk: Remis z Legią to dobry prognostyk

24.09.2016 / Ekstraklasa


Wdowczyk: Remis z Legią to dobry prognostyk

- Myślę, że obejrzeliśmy dobre spotkanie. To zasługa piłkarzy, którzy wykazali się wielką walką, determinacją i mądrością w grze - powiedział Dariusz Wdowczyk, trener Wisły Kraków, po bezbramkowy remisie z Legią Warszawa, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.


- To była podstawa do tego, żeby grać i wygrać z Legią. Szkoda rzutu karnego, ale jest to loteria. Myślę, że z przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem, drużyną kreującą, chcącą wygrać to spotkanie. Jeżeli Legia atakowała to po stałych fragmentach gry. Cieszy mnie postawa całej drużyny w tym meczu. Jeżeli tak będzie dalej to jest na czym budować i sądzę, że nie będziemy mieć problemów w lidze - stwierdził trener "Białej Gwiazdy".

Jego zespół ma na swoim koncie siedem punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. - Nadal jesteśmy ostatni w lidze, nadal potrzebujemy punktów, ale ten mecz to jest dobry prognostyk przed kolejnymi starciami. Chciałem pogratulować całej drużynie postawy na boisku i podziękować kibicom za świetny doping przez dziewięćdziesiąt minut. Mogliśmy mieć trzy punkty, niewiele brakowało, mamy jeden i z tego też trzeba się cieszyć - podkreślił.

Wdowczyk w piątkowym spotkaniu nie dokonał ani jednej zmiany. - Mieliśmy lekki problem w przerwie. Denis Popović zgłaszał, że może potrzebna być zmiana, lecz dał radę zagrać do końca. A jeżeli wszystko dobrze funkcjonuje to po co zmieniać? Gdyby któryś z graczy zgłosił potrzebę zmiany to rezerwowi byli cały czas gotowi - wyjaśnił.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny