NEWS / Wdowczyk: Musimy iść za ciosem

23.09.2016 / Ekstraklasa


Wdowczyk: Musimy iść za ciosem

Wisła Kraków podejmie Legię Warszawa w piątkowym meczu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dariusz Wdowczyk, szkoleniowiec "Białej Gwiazdy", liczy, że jego zespół pójdzie za ciosem po ostatniej wygranej z Piastem Gliwice.


W drużynie gospodarzy nie wystąpi zawieszony Arkadiusz Głowacki. - Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z faktu, że Arka zabraknie w tym meczu, ale wiemy jak sobie z tym poradzić. Jak pokazało starcie z Piastem, zmiany przynoszą czasem pozytywne efekty. Maciek to doświadczony piłkarz i na pewno poradzi sobie z presją związaną z takim spotkaniem - powiedział Wdowczyk, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

Jego podopieczni w minionej kolejce pokonali Piast 1:0, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.

- Nasz ostatni mecz pokazał, że potrafimy grać w piłkę, potrafimy atakować i walczyć do ostatnich minut. Zawodnicy wierzyli do końca, że ta bramka wreszcie wpadnie i gol "Małego" był dla nas wszystkich nagrodą. Musimy iść za ciosem, musimy wygrywać, a zwycięstwo w takim meczu będzie naprawdę ważne - podkreślił szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

Wisła zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie sześć punktów. Broniąca tytułu mistrzowskiego Legia ma trzy "oczka" więcej i plasuje się na 14. lokacie.

- Myślę, że bez względu na miejsca w tabeli mecze pomiędzy Wisłą i Legią zawsze są wielkimi wydarzeniami. Zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie budzą one sporo emocji i kibice czekają na nie z niecierpliwością - stwierdził Wdowczyk.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny