NEWS / Wawrzyniak: Dobra pozycja w lidze - ten cel jest dla nas ciągle aktualny

24.09.2016 / Ekstraklasa


Wawrzyniak: Dobra pozycja w lidze - ten cel jest dla nas ciągle aktualny

- Z jednego celu, jakim jest zdobycie Pucharu Polski, musimy w tym sezonie zrezygnować, ale drugi - dobra pozycja w lidze jest aktualny. Dlatego chcemy wygrać w sobotę z Ruchem Chorzów i chcielibyśmy, żeby to zwycięstwo było przekonujące - mówi przed pojedynkiem z Niebieskimi obrońca Lechii Gdańsk Jakub Wawrzyniak.


Biało-Zieloni zagrają z Ruchem nie tylko o zwycięstwo, ale także rehabilitację w oczach kibiców za środową porażkę w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice.

- Na pewno jest nam po tym meczu wstyd, bo graliśmy z zespołem, występującym na co dzień w drugiej lidze, więc powinniśmy to spotkanie wygrać zdecydowanie. Przyznam szczerze, że takiej porażki w mojej dotychczasowej karierze jeszcze nie doznałem - podkreśla Wawrzyniak w rozmowie z oficjalną stroną gdańszczan.- Cieszymy się, że okazja do zrehabilitowania się przypada już w sobotę. Z jednego celu, jakim jest zdobycie Pucharu Polski, musimy w tym sezonie zrezygnować, ale drugi - dobra pozycja w lidze jest aktualny. Dlatego chcemy wygrać w sobotę z Ruchem Chorzów i chcielibyśmy, żeby to zwycięstwo było przekonujące - dodaje obrońca.

- Wiemy, że widowiskową grą w poprzedniej rundzie rozbudziliśmy apetyty i teraz każdy oczekuje od nas tego, że będziemy wygrywać efektownie w każdym meczu. Dla niektórych nasza wygrana 1:0 z Cracovią na wyjeździe po dobrej grze to też było za mało. Na pewno to cieszy, że wymagania wobec nas są wysokie, bo oznacza to, że dostrzega się w nas duży potencjał. Zdajemy sobie sprawę, że choć mamy na koncie 19 punktów, to nasza gra nie jest idealna i mogłaby być zdecydowanie lepsza. Bardzo chcielibyśmy wygrać przekonująco i pracujemy nad tym, aby tak było. Bardzo chciałbym, żeby takie zwycięstwo przyszło już w sobotę z Ruchem - zakończył Wawrzyniak.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny