NEWS / Tungate: Podjąłem ryzyko i liczę na przełom

12.02.2019 / Żużel


Tungate: Podjąłem ryzyko i liczę na przełom

- Wiem, co mogę zrobić, gdy jestem w dobrej formie - wyznał Rohan Tungate w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix. Aktualny indywidualny wicemistrz Australii pragnie dołączyć do żużlowej elity globu w 2020 roku.


Zagwarantuje mu to miejsce na podium Grand Prix Challenge, zaplanowanego na 24 sierpnia w chorwackim Gorican.- Muszę w tym sezonie wystrzelić i przygotować się na rundy kwalifikacyjne. Mam nadzieję, że przystąpię do nich w mojej najlepszej formie. Myślę, że z motocyklami jestem na właściwej drodze, tak samo jak z silnikami i wszystkim innym. Jeśli złapię formę, to wszystko się może zdarzyć - podkreślił zawodnik Orła Łódź. - Muszę tylko dokonać przełomu. Podjąłem pewne ryzyko i wydałem trochę pieniędzy, aby znaleźć się w miejscu, w którym jestem. Wiem, co jest potrzebne, by czynić postępy. Muszę dalej napierać i czekać na wynik - stwierdził 29-letni Australijczyk. - Bardzo chciałbym wejść do cyklu GP, ale do tego potrzeba szeregu udanych zdarzeń. Szczęścia z polami startowymi podczas rund kwalifikacyjnych i różnych innych rzeczy. Trzeba też być w formie - kontynuował podopieczny Lecha Kędziory. - Aby wejść do Grand Prix, muszę po prostu dać z siebie wszystko. Właśnie tego chcę, ale co z tego wyjdzie, jeszcze zobaczymy. Muszę cieszyć się żużlem, robić właściwe rzeczy i powinno wtedy być w porządku - podsumował Tungate. (za speedwaygp.com)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny