NEWS / Trzy lata od debiutu Bednarka

24.09.2016 / Ekstraklasa


Trzy lata od debiutu Bednarka

Dokładnie trzy lata temu Jan Bednarek rozegrał pierwsze spotkanie w drużynie Lecha Poznań. Z jego debiutem wiąże się interesująca historia. - Musieliśmy z małżonką pokonać około 400 kilometrów, aby dostarczyć niezbędne dokumenty.


Byliśmy pod wielką presją - wspomina w rozmowie z oficjalną witryną ekipy z Wielkopolski ojciec zawodnika, Daniel Bednarek.

Przygoda Jana Bednarka z pierwszym zespołem Kolejorza rozpoczęła się we Wronkach, gdzie 17-letni obrońca przygotowywał się do spotkania z Polonią Środa Wielkopolska. W ostatniej chwili został jednak zdjęty z rozgrzewki. Otrzymał wtedy informację od ówczesnego trenera rezerw Patryka Kniata, że musi jak najszybciej się spakować i być gotowym na wjazd do Gliwic.

- Taka była decyzja trenera Mariusza Rumaka i jego sztabu szkoleniowego. W związku z plagą kontuzji jaka miała miejsce w pierwszej drużynie, Bednarek w ostatniej chwili został włączony do osiemnastki meczowej na spotkanie z Piastem Gliwice - opowiada trener Kniat cytowany przez lechpoznan.pl.- Nigdy nie przeżyłem podobnej sytuacji jako trener. Debiuty Karola Linettego i Dawida Kownackiego były wcześniej zaplanowane, natomiast w przypadku Jasia wszystko potoczyło się bardzo szybko.

Gdy przed spotkaniem z Piastem Gliwice okazało się, że kontuzjowany jest Manuel Arboleda, trener Rumak zdecydował się postawić na Bednarka. Wtedy pojawiły się problemy związane z brakiem odpowiedniego dokumentu tożsamości, który umożliwiałyby "Bediemu" grę w meczu Ekstraklasy. Aby mógł zadebiutować potrzebny był jego paszport. Bardzo pomogli mu rodzice, którzy zdążyli dostarczyć dokument przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

- Byłem tego dnia w pracy i otrzymałem telefon z informacją, że Janek zagra z Piastem. Pilnie potrzebny był jednak jego paszport. Bez zastanowienia wyruszyliśmy z Kleczewa i na szczęście udało nam się w porę dojechać do Gliwic. Po latach podchodzimy do tych wydarzeń bardzo emocjonalnie - mówi Daniel Bednarek. - Janek zaliczył udany debiut. Lech zagrał na zero z tyłu i wygrał to spotkanie. To był niesamowity dzień, pełen emocji i wielu wydarzeń, których z pewnością nie zapomnimy do końca życia.

Ostatecznie Lech Poznań z Janem Bednarkiem w składzie pokonał Piast Gliwice 2:0. Dwie bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Mariusza Rumaka zdobył Łukasz Teodorczyk. Poza wspomnianym "Bedim", w meczu z gliwickim zespołem zadebiutowali także Maciej Gostomski i Michał Jakóbowski.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny