NEWS / Stokowiec: Zdobycie trzech punktów nie przyszło łatwo

02.12.2019 / Ekstraklasa


Stokowiec: Zdobycie trzech punktów nie przyszło łatwo

Lechia Gdańsk wygrała drugi mecz z rzędu, pokonując w niedzielę na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0. Piotr Stokowiec, trener "Biało-Zielonych", przyznał, że nie było łatwo zdobyć komplet punktów w tym spotkaniu.


- Był to dla nas bardzo trudny mecz. Wiemy, jak mocno zdeterminowana jest Wisła oraz jak trudno się tutaj gra przed tą publicznością. Było to widać w poczynaniach moich zawodników, szczególnie w chwilach nerwowości gra traciła na płynności. To spotkanie było otwarte, nie zamknęliśmy go drugą bramką i Wisła również miała swoje okazje. Można powiedzieć, że był to wyrównany mecz. Trudno w piłce nożnej doszukiwać się sprawiedliwości. Czy remis byłby sprawiedliwszym wynikiem? Spotkanie było otwarte i mogło potoczyć się w każdą stronę - powiedział Stokowiec. - Cieszę się, bo dawno nie zagraliśmy na zero z tyłu. Byliśmy bardzo konsekwentni i uważni. Na pewno było to dla nas bardzo ważne, bo jeśli chcemy gonić czołówkę ligi, to trzy punkty były konieczne. Nie przyszły nam jednak one łatwo. Mamy też swoje problemy kadrowe i na pewno trochę na tej płynności w grze straciliśmy. W ostatnich spotkaniach zabrakło nam trochę szczęścia, teraz natomiast w tych sytuacjach podbramkowych gdzieś ta piłka trafiała w nogi obrońców. Ustrzegliśmy się także poważniejszych błędów i co najważniejsze, utraty gola - podkreślił. Lechia ze zdobytymi 27 punktami zajmuje szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W następnej kolejce zmierzy się u siebie z Wisłą Płock. (za lechia.pl).

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny