NEWS / Spalletti: Roma ma zbyt dużo wzlotów i upadków

25.09.2016 / Włochy


Spalletti: Roma ma zbyt dużo wzlotów i upadków

AS Roma przegrała na wyjeździe z Torino 1:3 w niedzielnym meczu Serie A. Luciano Spalletti, szkoleniowiec "Giallorossich", nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w grze obronnej.


- Zawsze powtarzam, że trzeba oceniać drużynę jako całość. Byliśmy trochę za bardzo rozciągnięci, co oznaczało, że linia obrony musiała sama pracować. W wyniku tego, zespół nie był w stanie pokryć wolnych przestrzeni - powiedział Spalletti w rozmowie ze "Sky Sport Italia".

Swojego 250. gola w Serie A strzelił w tym meczu Francesco Totti, który wszedł na murawę w drugiej połowie i zagrał w linii pomocy. - Poprosiłem go o to, aby tak grał, ponieważ nie chciałem, aby miał wokół siebie wielu defensorów Torino. Wokół ich pola karnego było zbyt wielu zawodników, dlatego uważałem, że z jego możliwościami, miał większą szansę, aby popisać się dobrym podaniem lub asystą, grając pięć metrów dalej - stwierdził trener Romy.

Zespół ze Stadio Olimpico ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje czwarte miejsce. - Ten zespół od dłuższego czasu ma zbyt wiele wzlotów i upadków pod moją wodzą oraz innych trenerów. Kiedy są w stanie wykorzystać entuzjazm naszych kibiców, to potrafią grać znacznie lepiej. Z drugiej strony, gdy pojawiają się problemy, to wtedy mają zwieszone głowy i pojawia się zwątpienie - przyznał Spalletti.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny