NEWS / Smyła: Arka jest na fali wznoszącej i ma coś do udowodnienia

05.12.2019 / Ekstraklasa


Smyła: Arka jest na fali wznoszącej i ma coś do udowodnienia

Trener Korony Kielce Mirosław Smyła zachowuje optymizm przed spotkaniem z Arką Gdynia w ramach 18. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Obie drużyny dzieli w tabeli tylko punkt na niekorzyść zespołu z Trójmiasta.


- Chcemy stosować jak najmniej kombinacji. Trzeba postępować mądrze, dlatego nie możemy wprowadzać wielkich rewolucji, bo mijałoby się to z celem - wyznał Smyła dla oficjalnego serwisu klubu z Suzuki Arena. - W większości gramy mecze, które są ważne pod względem układu tabeli, dlatego musimy sobie z tym radzić. Wierzyłem, że na Legii możemy sprawić niespodziankę, bo ta gra napawała optymizmem. Niestety realia są takie, a nie inne, nie można nic planować, tylko trzeba w piątek wyjść i dobrze zapracować w meczu u siebie, a nasze boisko daje nam handicap i jesteśmy tutaj lepszą drużyną - podkreślił opiekun Korony. - Przyjedzie zespół, który również ma coś do udowodnienia, są na fali wznoszącej, stąd szykuje się dobre, piłkarskie spotkanie. Gramy też o to, aby mieć spokojniejszą końcówkę roku i z czystszą głową przygotować się do drugiej części rundy rewanżowej - zaznaczył szkoleniowiec zespołu z Kielc. - Byłbym daleki od tego, aby demonizować jedną porażkę. Uważam, że najistotniejsza jest umiejętność podnoszenia się zespołu z tygodnia na tydzień. W pewnym sensie okrzepliśmy w tym elemencie i jestem pełen wiary przed piątkowym meczem, bo cóż innego mamy do zrobienia, jak nie zagrać na Mikołaja dla własnej publiczności, a w większości są to młodzi fani, dla których takie spotkanie jest prezentem - dodał Smyła. (za korona-kielce.pl)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny