NEWS / Saganowski: Najważniejszy czas w swojej karierze spędziłem w Legii

22.09.2016 / Ekstraklasa


Saganowski: Najważniejszy czas w swojej karierze spędziłem w Legii

- Najważniejszy czas w swojej karierze spędziłem tutaj, w Legii - mówi Marek Saganowski w rozmowie z oficjalną witryną stołecznej ekipy. Były napastnik Wojskowych rozpoczyna właśnie kolejny rozdział w swojej długiej przygodzie przy Łazienkowskiej 3: tym razem w roli trenera drużyn młodzieżowych Akademii Legii.


- Od półtora roku przygotowuję się do roli trenera: uczestniczę w kursach UEFA A i UEFA B 2016. Trochę już wiem, jak to wygląda po tej drugiej stronie barykady. W Legii przez najbliższe dwa, trzy miesiące będę się przyglądał pracy Akademii. Będę przechodził kolejne struktury klubowe, z jednego bloku wiekowego do drugiego - wyjaśniał "Sagan".

- Przychodząc tutaj w wieku 32 lat, w cztery lata zdobyłem trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski, a pamiętamy, ile było sceptycznych głosów. Najważniejsze jednak jest to, co udało się osiągnąć, i że gablota zapełniła się kolejnymi trofeami i medalami. Teraz jednak zaczynam nowy rozdział - deklaruje były reprezentant Polski.

- Najważniejszy czas w swojej karierze spędziłem tutaj, w Legii. Zawsze mówiłem, że jako piłkarz urodziłem się w ŁKS-sie Łódź, ale odrodziłem się w Warszawie, grając tutaj po ciężkich kontuzjach. Teraz zrobię wszystko, żeby to, czego się tu nauczyłem, przekazać tej młodzieży i osobom, z którymi będę teraz pracować - dodał Saganowski i równocześnie wyjaśnił, że obecnie jego głównym zadaniem jest kształcenie się w zawodzie szkoleniowca.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny