NEWS / Robak: Fajnie, że strzelamy nie tylko na treningach

22.09.2016 / Ekstraklasa


Robak: Fajnie, że strzelamy nie tylko na treningach

Aż siedem bramek ze stałych fragmentów gry zdobyli w tym sezonie piłkarze Lecha Poznań. W środowym spotkaniu z Ruchem Chorzów ponownie wykorzystali dobre dośrodkowanie, tym razem z rzutu rożnego.


Szwajcar zagrywał w pole karne piłki już kilka razy w tym sezonie. Dzięki jego dobremu podaniu lechici strzelili bramkę też w pierwszym pucharowym spotkaniu w tym sezonie, gdy na stadionie w Bielsku-Białej wyeliminowali Podbeskidzie. Wtedy Jevtić wspólnie z Kędziorą otworzyli wynik spotkania. Prawy obrońca wykorzystał dobrą centrę kolegi i uderzeniem nogą skierował piłkę do siatki.

Podobnie było w środę. W 14. minucie spotkania lechici zdobyli pierwszą z trzech bramek tego wieczoru. - Kendi powiedział mi, że mam zagrać piłkę na pierwszy słupek. On tam poszedł. Wyszło idealnie, przedłużył podanie, a akcję zakończył Robak - mówi w rozmowie z oficjalną witryną zespołu z Wielkopolski Jevtić, który po powrocie do zdrowia po urazie asystował przy kilku bramkach swoich kolegów.

Lechici w tym sezonie zdobyli dziewiętnaście goli. Mocno w trafianiu do siatki rywala pomagają właśnie stałe fragmenty gry. Dwie bramki zdobyli w ten sposób na Łazienkowskiej w meczu o Superpuchar, potem wykorzystali rzut wolny w meczu z Podbeskidziem, strzelili też gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w spotkaniach z Cracovią i Pogonią. W tym ostatnim wykorzystali też jedenastkę.

Dwukrotnie stałe fragmenty gry pomogły w zdobyciu bramki najskuteczniejszemu w barwach Kolejorza Marcinowi Robakowi, który ma na swoim koncie sześć trafień. - Trenujemy wiele rozwiązań akcji i fajnie, że strzelamy nie tylko na treningach, ale też w meczach o stawkę - przyznaje Robak cytowany przez lechpoznan.pl.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny