NEWS / Puchar Turcji: Galatasaray w finale pokonało Akhisarspor

15.05.2019 / sport

Puchar Turcji: Galatasaray w finale pokonało Akhisarspor

Piłkarze Galatasaray SK w finale Pucharu Turcji pokonali Akhisarspor Belediyespor 3:1 (0:0) i zdobyli to trofeum. Na Yeni 4 Eylul Stadyumu w Sivas znacznie niżej notowani rywale objęli prowadzenie jedenaście minut po zmianie stron.

Wówczas Elvis Manu dopadł do futbolówki zagranej w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Niespełna dziesięć minut później gracze ze Stambułu mogli doprowadzić do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Badou Ndiaye. Galatasaray zdobyło bramkę dopiero w 80. minucie za sprawą trafienia Sinana Gumusa, który tym razem nie pomylił się z jedenastego metra. Bramkę na 2:1 w 88. minucie zdobył Algierczyk Sofiane Feghouli. Wynik meczu na 3:1 ustalił, a tym samym przypieczętował zwycięstwo Galatasaray, Marcos do Nascimento, a przy jego trafieniu asystował Marokańczyk Younes Belhanda. Drużyna "Lwów" znad Bosforu, prowadzona obecnie przez FatihaTerima, zdobyła osiemnasty w historii klubu Puchar Turcji. * * * * * *Akhisarspor Belediyespor - Galatasaray SK 1:3 (0:0)Bramki: Manu 56 - Gumus 80, Feghouli 88, Diagne 90+4.Czerwona kartka: Lopes (Akhisarspor, druga żółta).Karny nietrafiony: Ndiaye (Galatasaray, 65).

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.