NEWS / Poważna kontuzja kolana Tomasza Nowaka

11.10.2018 / Ekstraklasa


Poważna kontuzja kolana Tomasza Nowaka

Tomasz Nowak już nie zagra w rundzie jesiennej LOTTO Ekstraklasy - poinformowało Zagłębie Sosnowiec na swojej oficjalnej stronie.Kapitan beniaminka doznał na treningu ciężkiej kontuzji, zerwania więzadeł krzyżowych prawego stawu kolanowego i w przyszłym tygodniu czeka go operacja.


Zabieg operacyjny odbędzie się w najbliższy wtorek w klinice Galen w Bieruniu Starym, gdzie wcześniej Nowak miał zrobione badania, włącznie z rezonansem magnetycznym. - Jest to pierwsza moja cięższa kontuzja, mam nadzieję, że ostatnia. To jest dla mnie najtrudniejsze, bo mam świadomość tej rozłąki z piłką. Najdłuższa moja przerwa trwała dwa, trzy tygodnie. Teraz to najprawdopodobniej sześć, a nawet siedem miesięcy - ujawnił kapitan Zagłębia. - Do kliniki jechałem świadomy tego, co mi jest. Nigdy nie czułem takiego bólu, więc wiedziałem, że to coś poważnego. Ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywy w tej sytuacji, jednak po tylu latach nieoszczędzania się i eksploatowania ciała będzie moment na regenerację mięśni brzucha czy pleców - stwierdził Nowak. - Jestem przygotowany na ciężką, żmudną pracę i jestem pewien, że ona sprawi, że moje ciało jak i organizm będą silniejsze. Wrócę silniejszy i bogatszy o nowe doświadczenia - dodał kapitan zespołu z Sosnowca. (za zaglebie.eu)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny