NEWS / PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze wygrał z Arką

14.02.2020 / Ekstraklasa

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze wygrał z Arką

Górnik Zabrze wygrał przed własną publicznością z Arką Gdynia 2:0 (0:0) w pierwszym piątkowym spotkaniu 22. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Czternastokrotni mistrzowie Polski po trzecim zwycięstwie w pięciu ostatnich meczach umocnili się na dwunastym miejscu w tabeli.

Zespół z Trójmiasta doznał drugiej porażki z rzędu i otwiera aktualnie strefę spadkową klasyfikacji. * * * * * *Tak padły bramki: 1:0 Igor Angulo 83'Hiszpan, który zmarnował w pierwszej połowie rzut karny, zaskoczył Pavelsa Steinborsa precyzyjnym strzałem z ostrego kąta w długi róg w sytuacji sam na sam. 2:0 Paweł Bochniewicz 90+1'Obrońca zabrzan podwyższył prowadzenie gospodarzy mocnym uderzeniem z bliska pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnik meczu: Igor Angulo. Hiszpan nie miał szczęścia w pierwszej połowie, kiedy to to trafił w poprzeczkę i zmarnował "jedenastkę", ale odkupił winy w końcówce, strzelając wreszcie gola, który złamał opór ekipy z Trójmiasta. * * * * * *Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0 (0:0)Bramki: Angulo 83, Bochniewicz 90+1.Rzut karny niewykorzystany: Angulo (17, Górnik). Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jirka, Prochazka (89 Koj), Manneh (69 Matras), Jimenez - Wolsztyński (64 Kopacz), Angulo.Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Deja, Młyński, Nalepa, Vejinović (89 Vinicius), Jankowski (68 Mihajlović) - Serrarens.Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Wiśniewski, Sekulić, Angulo - Maghoma, Marciniak. * * * * * *Następne mecze: 21.02. Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (godz. 20:30). 22.02. Arka Gdynia - Raków Częstochowa (godz. 15:00).

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.