NEWS / "Nie chciałem od razu startować w PGE Ekstralidze"

04.12.2018 / Żużel


"Nie chciałem od razu startować w PGE Ekstralidze"

Kamil Kiełbasa w przyszłym sezonie będzie bronił barw pierwszoligowego Orła Łódź. Wychowanek Akademii Janusza Kołodzieja został wypożyczony z Get Well Toruń, z którym związał się na dłużej.


- Dostałem bardzo dobrą ofertę. Dzięki kontaktom z Januszem Kołodziejem i Krzysztofem Cegielskim znam wiele osób, które pracują w toruńskim klubie. To wszystko sprawiło, że było mi łatwiej podjąć decyzję. Chcę pracować z profesjonalistami - wyznał Kiełbasa w rozmowie z oficjalnym serwisem Orła. - Od początku plan był taki, że po podpisaniu kontraktu z Get Well pójdę na wypożyczenie. Miniony sezon był moim pierwszym na żużlowych torach. Nie chciałem od razu startować w PGE Ekstralidze. To byłoby rzucenie się na zbyt głęboką wodę. Uważam, że przez minimum rok muszę się jeszcze objeżdżać. Na jazdę z najlepszymi przyjdzie jeszcze czas - podkreślił nowy podopieczny Lecha Kędziory. - Od początku wiedziałem, że Łódź będzie dla mnie najlepszą opcją. To bardzo profesjonalny klub, w którym będę mógł myśleć o dalszym rozwoju. Mam nadzieję, że będę mieć wiele szans na pokazanie swoich umiejętności - stwierdził Kiełbasa. - Bez Janusza Kołodzieja nie byłbym w tym miejscu co obecnie. Mój styl jazdy, podejście mentalne i wiedza o sprzęcie to przede wszystkim jego zasługa. Tak, to mój idol, na którym się wzoruję. Zawsze mi się podobało, jak jeździł - dodał Kiełbasa. (za orzel.lodz.pl)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny