NEWS / Mateusz Cichocki: Dostaliśmy mocną nauczkę od Lecha

22.09.2016 / Ekstraklasa


Mateusz Cichocki: Dostaliśmy mocną nauczkę od Lecha

- Lech miał z przodu mocnego Marcina Robaka, który przytrzymywał piłki i rozgrywał je do pomocników. Myślę, że pod tym względem Lech miał nad nami przewagę.


Staraliśmy się kreować akcje i grać pięknie, a nie zawsze tak się da - powiedział po spotkaniu z Kolejorzem (0:3) w Pucharze Polski zawodnik Ruchu Chorzów, Mateusz Cichocki.

Na listę strzelców po stronie niebiesko-białych wpisywali się odpowiednio Marcin Robak, Radosław Majewski oraz Szymon Pawłowski, który definitywnie wynik ustalił w 53. minucie rywalizacji. Kolejorz w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Chojniczanka Chojnice - Wisła Kraków.

- Od początku spotkania utrzymywaliśmy się przy piłce i staraliśmy się stworzyć jakieś klarowne sytuacje. Niestety przyszła ta nieszczęsna pierwsza bramka. Dostaliśmy "gonga" i to nas trochę wyprowadziło z równowagi, ale staraliśmy się dalej kontrolować przebieg gry - stwierdził Mateusz Cichocki, cytowany przez "ruchchorzow.com.pl".

- Lech miał natomiast z przodu mocnego Marcina Robaka, który przytrzymywał piłki i rozgrywał je do pomocników. Myślę, że pod tym względem Lech miał nad nami przewagę. Staraliśmy się kreować akcje i grać pięknie, a nie zawsze tak się da. Dostaliśmy mocną nauczkę od Lecha - kontynuował.

- Bardzo dobrze, że ligowy mecz mamy tak szybko, bo to będzie okazja do rehabilitacji w oczach kibiców. Jednak boli nas podwójnie, że znowu przegraliśmy u siebie. Zrobimy wszystko, żeby z Gdańska wywieźć punkty. Musimy zacząć od tego, żeby znowu cieszyć się grą, walczyć na boisku - dodał.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny