NEWS / Mariusz Rumak: Każdy mecz chcemy wygrać

21.09.2016 / Ekstraklasa


Mariusz Rumak: Każdy mecz chcemy wygrać

- Ostatnio przegraliśmy 0:4, zagraliśmy słabszy mecz, więc muszą być zmiany. Sport profesjonalny polega na wygrywaniu. Nie chodzi o to, żeby wskazać winnych, a bardziej, żeby wybrać tych, którzy będą gotowi, by wygrać - przyznał na środowej konferencji prasowej szkoleniowiec Śląska Wrocław, Mariusz Rumak.


Zielono-biało-czerwoni w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się z Drutex-Bytovią Bytów. W poprzedniej rundzie wrocławianie pokonali po dogrywce innego pierwszoligowca, Sandecję Nowy Sącz 2:1 (0:1,1:1). Decydującą o zwycięstwie bramkę dla Śląska zanotował wówczas Alvarinho.

- Każdy mecz chcemy wygrać. Zarówno pucharowy, jak i ligowy. Jeśli jednak chodzi o mentalność drużyny to mamy świadomość, że jest to spotkanie zero-jedynkowe. Przegramy - odpadamy. Wygramy - gramy dalej. To jest jedyna różnica między tymi spotkaniami i skupiamy się teraz tylko na czwartkowym meczu - powiedział były opiekun Lecha Poznań, cytowany przez "slaskwroclaw.pl".

- Grę zespołu z Bytowa analizowaliśmy za pomocą nagrań video, ale byłem również z trenerem Dudkiem na ich meczu z Górnikiem Zabrze. Najmocniejszą ich strona jest organizacja gry. Trener Tomasz Kafarski dobrze to wszystko poukładał, mają swój pomysł na grę i starają się go realizować. Charakterystyczne dla nich jest ustawienie piątką obrońców. W Polsce mało zespołów tak gra i dlatego uważam, że to jest to ich mocna strona - zaznaczył.

- Ostatnio przegraliśmy 0:4, zagraliśmy słabszy mecz, więc muszą być zmiany. Sport profesjonalny polega na wygrywaniu. Nie chodzi o to, żeby wskazać winnych, a bardziej, żeby wybrać tych, którzy będą gotowi, by wygrać czwartkowy mecz. Ile będzie zmian? Będą, ale nie zdradzę szczegółów. Nikt nie jest pewny gry - dodał.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny