NEWS / Liverpool FC pokonał po karnych Chelsea i zdobył Superpuchar Europy

14.08.2019 / Liga angielska

Liverpool FC pokonał po karnych Chelsea i zdobył Superpuchar Europy

Liverpool FC pokonał po rzutach karnych Chelsea Londyn 5:4 w meczu o Superpuchar Europy. Po 90 minutach gry było 1:1, a po dogrywce 2:2. Na Vodafone Park w Stambule prowadzenie "The Blues" do przerwy zapewnił płaskim strzałem z pola karnego Olivier Giroud.

Francuzowi znakomicie zagrywał najlepszy na murawie Amerykanin Christian Pulisić. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał z bliska Sadio Mane. Senegalczyk wykorzystał w polu karnym asystę wprowadzonego w drugiej połowie Brazylijczyka Roberto Firmino. Ten sam duet dał drugiego gola "The Reds" na początku dogrywki. Tym razem Senegalczyk skierował piłkę do siatki uderzeniem pod poprzeczkę po przytomnym wycofaniu Latynosa z linii końcowej boiska. Podopieczni Franka Lamparda odrobili straty po zaledwie pięciu minutach, kiedy to podyktowany rzut karny wykorzystał pewnie Jorginho. Kolejne minuty nie przyniosły już żadnego gola i losy trofeum rozstrzygnęły "jedenastki". W nich więcej zimnej krwi zachowała drużyna z portowego miasta i po raz czwarty w historii wygrała Superpuchar Europy. Wcześniej "The Reds" triumfowali w latach 1977, 2001 i 2005. * * * * * *Liverpool FC - Chelsea Londyn 2:2 (1:1, 0:1), karne 5:4.Bramki: Mane 48, 95 - Giroud 36, Jorginho 100-karny.Rzuty karne wykorzystane: Firmino, Fabinho, Origi, Alexander-Arnold, Salah - Jorginho, Barkley, Mount, Emerson.Rzuty karne niewykorzystane: Abraham.LFC: Adrian - Joe Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson (91 Alexander-Arnold) - Milner (64 Wijnaldum), Fabinho, Henderson - Oxlade-Chamberlain (46 Firmino), Salah, Mane (103 Origi).Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Zouma, Christensen (84 Tomori), Emerson - Jorginho, Kante, Kovacić (101 Barkley) - Pedro, Giroud (74 Abraham), Pulisic (74 Mount). Sędziowała: Stephanie Frappart (Francja).Żółte kartki: Henderson - Azpilicueta.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.