NEWS / Lettieri: Ciężko rozszyfrować Wisłę Płock

07.12.2018 / Ekstraklasa


Lettieri: Ciężko rozszyfrować Wisłę Płock

Trener Korony Kielce Gino Lettieri przestrzega swoich podopiecznych przed lekceważeniem Wisły Płock w sobotnim meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy. "Nafciarze" przed tygodniem ulegli u siebie Górnikowi Zabrze aż 0:4, a kilka dni później przegrali w Niepołomicach z Puszczą 1:3 w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski.


- Wisła już w ubiegłym sezonie była drużyną, którą ciężko rozszyfrować. Są w stanie trzy mecze z rzędu wygrać lub przegrać. W zespole jest wielu bardzo dobrych indywidualnych zawodników. Najważniejsze, abyśmy my zagrali swój futbol, a wówczas będzie dobrze - wyznał Lettieri dla oficjalnego serwisu Korony. - Mamy nadzieję, że nasza drużyna wyciągnęła wnioski po porażce z Legią - podkreślił Włoch, który odniósł się również do propozycji zniesienia limitu obcokrajowców, grających w jednej drużynie LOTTO Ekstraklasy oraz obowiązku występu jednego polskiego juniora. - To nie jest dobre, kiedy z góry są narzucane takie zasady. Nie znam trenera, który nie postawiłby na młodego polskiego młodzieżowca, gdyby ten nie zasługiwał na pierwszy skład. Dla klubów z mniejszym budżetem to będzie trudniejsze, aby zakontraktować młodego gracza - stwierdził opiekun Korony. - Spójrzmy też na sytuację finansową. Teraz taki zawodnik zarabia tysiąc złotych, ale za rok te roszczenia wzrosną wielokrotnie. Bogatsze kluby zgarną najlepszych zawodników, a nam będzie zdecydowanie ciężej - podsumował wątek Lettieri. (za korona-kielce.pl)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny