NEWS / "Lepiej być na górze w połowie drogi niż walczyć na dole"

14.08.2019 / Żużel


"Lepiej być na górze w połowie drogi niż walczyć na dole"

Leon Madsen stara się cieszyć chwilą w tegorocznym cyklu Grand Prix. Duńczyk jest aktualnie jednym z trzech liderów klasyfikacji generalnej. 61 punktów zgromadzili także na półmetku zmagań Bartosz Zmarzlik i Rosjanin Emil Sajfutdinow, a tylko dwa "oczka" do czołowej trójki traci Słowak Martin Vaculik.


- Dziwnie byłoby dla mnie nie kochać tego, co robię teraz i nie cieszyć się tym. Uważam, że lepiej się tym cieszyć. Życie jest krótkie, a kariera jeszcze krótsza - wyznał Madsen w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix. - Bardzo się cieszę, że w końcu mogę być uczestnikiem cyklu. Nie jeździłem w nim przez tyle lat, a teraz jestem tutaj i walczę o mistrzostwo - podkreślił filigranowy Duńczyk. - Czołówka stawki jest w tym roku bardzo wyrównana. Znam jednak swoje umiejętności i nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś mi powiedział przed sezonem, że będę liderem - stwierdził pewny siebie Skandynaw. - Wciąż jest długa droga przed nami. Zostało jeszcze pięć rund i ponad 100 punktów, o które trzeba walczyć. Wiele rzeczy może się zdarzyć, ale lepiej być na górze w połowie drogi niż walczyć na dole - podsumował Madsen. (za speedwaygp.com)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny