NEWS / Lambert: Jest lepiej niż sobie zakładałem

14.09.2018 / Żużel


Lambert: Jest lepiej niż sobie zakładałem

Robert Lambert jest objawieniem tegorocznych zmagań Indywidualnych Mistrzostw Europy. Brytyjczyk przed zamykającym cykl sobotnim turniejem na Stadionie Śląskim w Chorzowie traci tylko punkt do drugiego w klasyfikacji Jarosława Hampela.


Pięć "oczek" przewagi nad żużlowcem Motoru Lublin ma prowadzący Duńczyk Leon Madsen. - Pierwszy raz startuję w tego typu zmaganiach i jestem bardzo szczęśliwy z tego, jak to na ten moment wygląda. Moim celem było miejsce w pierwszej piątce, jestem obecnie na trzeciej pozycji więc jest lepiej niż zakładałem - przyznał Lambert dla oficjalnego serwisu Speedway European Championship. - Nie myślę o tym, ile mam straty czy przewagi w klasyfikacji przejściowej. To mój pierwszy występ w tak ważnym turnieju, dlatego nie nakładam na siebie presji związanej z wynikiem. Po prostu chcę cieszyć się z tego, że mogę się ścigać. Zdobycie złotego medalu wciąż jest realne, jednak to nie jest mój główny cel - podkreślił młody Brytyjczyk.- Tor będzie równy dla wszystkich, ponieważ jeszcze nikt nie miał okazji do startów na tym obiekcie, dlatego finałowa runda zapowiada się ciekawie. Do Chorzowa przyjadę z takim samym nastawieniem z jakim przyjeżdżałem na pierwsze trzy rundy cyklu. Czuję, że jestem szybki i mam dobry sprzęt, więc wszystko zależy ode mnie - dodał Lambert.(za speedwayeuro.com)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny