NEWS / Kubera: Kadra to inny rodzaj emocji

11.02.2019 / Żużel


Kubera: Kadra to inny rodzaj emocji

Dominik Kubera nie kryje dumy z kolejnego powołania do reprezentacji Polski. Żużlowiec Fogo Unii Leszno niedawno zakończył zgrupowanie kadry w Zakopanem.


- Zakładając kevlar reprezentacji Polski i wyjeżdżając z orłem na piersi na tor wiemy, że robimy to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla kraju - wyznał Kubera w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Ekstraligi. - W zawodach ligowych jeździmy dla klubu, dla kibiców. Zawsze tak samo jest to dla nas ważne. To jest inny rodzaj emocji. Charakter zawodów jest całkiem inny, ciężki nawet do porównania - podkreślił podopieczny Piotra Barona. - To jest dla mnie wyróżnienie, że już trzeci rok z rzędu jestem w kadrze Polski i chciałbym to kontynuować przez wiele lat - zaznaczył Kubera. - Spotkaliśmy się i trenowaliśmy z zawodnikami innych dyscyplin sportu. Duże wrażenie zrobiło spotkanie z pływakami paraolimpijczykami. Mieliśmy też okazję zagrać mecz z piłkarkami ręcznymi. Dobrze jest poznać sport od tej drugiej, praktycznej strony, poszerzyć horyzonty i nie być zamkniętym tylko w żużlu. To są kolejne doświadczenia - podsumował Kubera. (za speedwayekstraliga.pl)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny