NEWS / Jakub Arak: Muszę pokazać charakter i ciężko pracować

23.09.2016 / Ekstraklasa


Jakub Arak: Muszę pokazać charakter i ciężko pracować

- Jest taki bardzo wyświechtany slogan, że puchar rządzi się swoimi prawami, ale to jest prawda. W pucharze jednym meczem można zaprzepaścić cały sezon - powiedział w swoim ostatnim wywiadzie piłkarz Ruchu Chorzów, Jakub Arak.


Niebiescy po 9. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmują w ligowej tabeli dziewiąte miejsce. Jak do tej pory zgromadzili oni na swoim koncie jedenaście punktów. Do liderującej Jagiellonii Białystok tracą w tym momencie osiem "oczek".

- Po udanym meczu we Wrocławiu trafiły nam się dwa gorsze spotkania, ale nie wrzucałbym ich do jednego worka. Uważam, że pojedynek z Termalicą był całkiem dobry w naszym wykonaniu, jednak trochę pechowy. Spotkanie z Lechem rzeczywiście zupełnie nam nie wyszło, tutaj trzeba uderzyć się w pierś - stwierdził Jakub Arak, cytowany przez "ruchchorzow.com.pl".

- Żaden zawodnik nie chce być zmieniany, ale taka była decyzja trenera, muszę ją uszanować, pokazać charakter i ciężko pracować. Gdy zdarza się słabszy okres, nie ma innej recepty - zaznaczył napastnik chorzowskiego klubu.

- Jest taki bardzo wyświechtany slogan, że puchar rządzi się swoimi prawami, ale to jest prawda. W zeszłym sezonie doszliśmy z pierwszoligowym Zagłębiem do półfinału, pokonując po drodze Górnik Zabrze, czy Cracovię i będąc w tych meczach dużo lepszym zespołem. W pucharze jednym meczem można zaprzepaścić cały sezon, my niestety odpadliśmy, ale nie załamujemy się - dodał.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny