⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę nSport+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.

NEWS / Fornalik: Trudno odmówić drużynie zaangażowania

27.06.2020 / Ekstraklasa


Fornalik: Trudno odmówić drużynie zaangażowania

Trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik nie miał większych zastrzeżeń do swoich podopiecznych po remisie w Warszawie z Legią 1:1 w spotkaniu 33. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.


Obrońcy tytułu po raz szósty w tym sezonie podzielili się punktami z rywalami i awansowali na drugą lokatę w tabeli. Stołeczna drużyna po drugim z rzędu remisie umocniła się nieznacznie na pozycji lidera tabeli.- Ciekawy mecz. W pierwszej połowie więcej było taktyki niż sytuacji. Do tej pory przerabialiśmy sytuację, w którym to my graliśmy w przewadze, natomiast tym razem to my graliśmy w osłabieniu od 55. minuty - wyznał Fornalik dla oficjalnego serwisu mistrzów Polski. - Drużyna pokazała charakter, dobrze funkcjonowaliśmy w bloku defensywnym, a przy okazji potrafiliśmy zdobyć bramkę. Trudno odmówić drużynie zaangażowania. W wielu wypadkach pokazaliśmy też mądrość - podkreślił były selekcjoner kadry. - Graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która ma bardzo duży potencjał. Trudno by taki zespół nie stworzył sobie sytuacji. Popełniliśmy przynajmniej jeden błąd, po którym Legia wyrównała. Do tej pory graliśmy dobrze, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, a nie zdobywaliśmy punktów. Tym razem okazji było mniej, ale zabieramy do Gliwic jeden punkt w takich trudnych okolicznościach. Pogratulowałem zespołowi postawy - podsumował Fornalik.(za piast-gliwice.eu)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

CANAL+ Polska S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.