NEWS / Emery: Powinniśmy mieć większą kontrolę

16.04.2019 / Liga angielska


Emery: Powinniśmy mieć większą kontrolę

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Watford FC 1:0 w poniedziałkowym spotkaniu Premier League. Unai Emery, menedżer "Kanonierów", powiedział jednak, że jego zespół, który przez niemal 80 minut grał z przewagą jednego zawodnika i prowadził, powinien mieć większą kontrolę nad meczem.


- Mocno walczyliśmy. Jednak w tych okolicznościach powinniśmy mieć większą kontrolę. Nie ułatwiliśmy sobie zadania, aby strzelić drugiego gola. Nie kontrolowaliśmy piłki w pobliżu ich bramki - powiedział Emery w rozmowie z "BBC". - Czyste konto w defensywie jest bardzo ważne. Ten mecz da nam dużo materiału. Analiza go doda nam pewności siebie - dodał hiszpański szkoleniowiec. Arsenal zajmuje czwarte miejsce w tabeli, mając punkt mniej od trzeciego Tottenhamu Hotspur i taki sam dorobek jak piąta Chelsea. W następnej kolejce "Kanonierzy" zmierzą się u siebie w derbach stolicy z Crystal Palace FC. Najpierw czeka ich jednak rewanż w ćwierćfinale Ligi Europy z SSC Napoli. - Dla niektórych zawodników, jak Konstantinos Mavropanos, była to szansa otrzymania trochę minut gry, a inni mogli odpocząć przed czwartkiem. To są inne rozgrywki. Mamy dwa gole przewagi, ale mecz wyjazdowy przeciwko Napoli będzie bardzo trudny - podkreślił.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny