NEWS / Elitserien: Zmarzlik i Łaguta to za mało na "Kowali"

14.08.2019 / Żużel


Elitserien: Zmarzlik i Łaguta to za mało na "Kowali"

Smederna Eskilstuna wygrała u siebie z Vetlandą Speedway 47:43 w jedynym środowym zaległym spotkaniu rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Obrońców tytułu do dziewiątego zwycięstwa w sezonie poprowadził Michael Jepsen Jensen.


Duńczyk wywalczył jedenaście punktów w czterech wyścigach. Po osiem "oczek" uzbierali Fredrik Lindgren i Łotysz Andrzej Lebiediew.Siedem punktów dla "Kowali", które umocniły się na czwartej pozycji w tabeli, zgromadził Adrian Miedziński. Wychowanek klubu z Torunia wygrał jeden z pięciu swoich biegów. Taki sam dorobek uzyskał w trzech podejściach startujący z pozycji rezerwy Pontus Aspgren. Sześć "oczek" dorzucił Przemysław Pawlicki, który czterokrotnie ustawiał się pod taśmą. Wśród przyjezdnych prym wiódł Bartosz Zmarzlik. Wychowanek Stali Gorzów wygrał cztery z pięciu swoich wyścigów i wywalczył trzynaście punktów. Jedenaście "oczek" zapisał na swoim koncie Rosjanin Artiom Łaguta. Siedem punktów dorzucił jeszcze Szymon Woźniak, który wygrał ostatni ze swoich pięciu biegów. Jedenastokrotni mistrzowie Polski, którzy zyskali tylko bonus za lepszy bilans w dwumeczu, doznali w ten sposób piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzeciej lokacie w klasyfikacji.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

CANAL+ Polska S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.