NEWS / Elitserien: Wicemistrz słabszy w derbach, pech Miśkowiaka

18.07.2018 / Żużel


Elitserien: Wicemistrz słabszy w derbach, pech Miśkowiaka

Vetlanda Speedway przegrała na własnym torze z Dackarną Malilla 43:47 w ostatnim spotkaniu dziesiątej kolejki rozgrywek Elitserien. Rewanżowe derby Smalandii były popisem Grega Hancocka.


Amerykanin wygrał trzy z pięciu swoich wyścigów i wywalczył trzynaście punktów dla "Gryfów". Czterokrotnego indywidualnego mistrza świata mocno wpierali Oliver Berntzon, który zapisał na swoim koncie jedenaście "oczek" oraz Patryk Dudek i Maciej Janowski. Wychowanek Falubazu wygrał dwa z pięciu wyścigów i zdobył dziewięć punktów, a jeden mniej przywiózł wrocławianin. "Oczko" w czterech próbach dorzucił Paweł Przedpełski. Wśród gospodarzy prym wiedli Artiom Łaguta i Bartosz Zmarzlik. Obaj uczestnicy cyklu Grand Prix zgromadzili po dwanaście punktów, chociaż wychowanek Stali Gorzów potrzebował do tego sześciu wyścigów. Robert Miśkowiak po upadku w pierwszym swoim biegu nie był w stanie kontynuować zawodów. Wicemistrzowie Szwecji doznali w ten sposób trzeciej porażki w sezonie i spadli na czwartą lokatę w tabeli. Podopieczni Petera Karlssona, którzy zyskali również bonus za lepszy bilans w dwumeczu, po szóstym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny