NEWS / Elitserien: Rospiggarna rozbiła wicemistrzów, dobra jazda Zmarzlika, słaby Woźniak

15.05.2018 / Żużel


Elitserien: Rospiggarna rozbiła wicemistrzów, dobra jazda Zmarzlika, słaby Woźniak

Rospiggarna Hallstavik pokonała u siebie Vetlandę Speedway 54:35 w pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Gospodarzy do sukcesu poprowadzili Andreas Jonsson i Robert Lambert.


Obaj wywalczyli po dziesięć punktów w pięciu swoich biegach, ale ich dorobek mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyby nie kuriozalne wykluczenie z ostatniego wyścigu zawodów za złe ustawienie na polach startowych. Dziewięć "oczek" zgromadził Jacob Thorssell. Wśród pokonanych prym wiódł Bartosz Zmarzlik. Wychowanek Stali Gorzów wygrał trzy z sześciu swoich biegów i wywalczył piętnaście punktów. Po dziewięć "oczek" dorzucili Australijczyk Brady Kurtz i Thomas Hjelm Jonasson. Bardzo słabo zaprezentowali się Artiom Łaguta i Szymon Woźniak. Rosjanin w trzech biegach wywalczył tylko punkt, natomiast indywidualny mistrz Polski trzykrotnie zamykał stawkę swoich biegów. Rospiggarna dzięki drugiej wygranej w sezonie objęła prowadzenie w tabeli. Wicemistrzowie Szwecji doznali natomiast pierwszej porażki i spadli na piątą lokatę.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny