NEWS / Elitserien: "Kowale" bliżej finału, skuteczny Pawlicki

12.09.2017 / Żużel


Elitserien: "Kowale" bliżej finału, skuteczny Pawlicki

Masarna Avesta uległa przed własną publicznością Smedernie Eskilstuna 38:52 w drugim półfinałowym spotkaniu rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Rewanż odbędzie się już w środę na torze "Kowali".


W ekipie gospodarzy startowało dwóch Polaków. Przemysław Pawlicki wygrał jeden z pięciu swoich biegów i wywalczył w sumie dziewięć punktów. Żadnego "oczka" w dwóch swoich wyścigach nie zdołał natomiast przywieźć Artur Czaja. Wśród miejscowych prym wiódł Tai Woffinden. Brytyjczyk w sześciu swoich próbach zgromadził trzynaście punktów. Taki sam dorobek jak starszy z braci Pawlickich uzyskał również rezerwowy Kim Nilsson. Przyjezdnych do niespodziewanego sukcesu poprowadził natomiast Matej Żagar. Słoweniec w sześciu wyścigach zdobył aż siedemnaście punktów, wygrywając w pięciu swoich startach. Po dziesięć "oczek" dla "Kowali" dorzucili Łotysz Andrzej Lebiediew i rywalizujący z pozycji rezerwowego Pontus Aspgren. Równie cenne osiem punktów z czterema bonusami uzbierał Duńczyk Mikkel Michelsen.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny