NEWS / "Cieślak jest pod olbrzymią presją miasta i sponsorów"

15.05.2018 / Żużel


"Cieślak jest pod olbrzymią presją miasta i sponsorów"

- Rywal z Częstochowy jest bardzo wymagającym przeciwnikiem - przyznał Ireneusz Maciej Zmora w rozmowie z oficjalnym serwisem Stali Gorzów. Dziewięciokrotni mistrzowie Polski w najbliższą niedzielę podejmą przed własną publicznością forBET Włókniarza, który zajmuje drugie miejsce w tabeli i dotychczas przegrał tylko w Lesznie z broniącą tytułu FOGO Unią.


- Do tego meczu przystępujemy osłabieni brakiem Martina Vaculika, ale wzmocnieni obecnością Rafała Karczmarza - ujawnił prezes klubu z Grodu nad Wartą, który odniósł się do krytycznych słów selekcjonera Marka Cieślaka. Szkoleniowiec "Lwów" zasugerował bowiem, że w Gorzowie panuje moda na tory niebezpieczne i dziurawe. - Polecam więcej zimnej wody, trochę do wypicia, a pozostałą część na rozgrzaną głowę. Gdybyśmy porównali tor w Gorzowie z tym w Warszawie to nasz tor jest nieskazitelny - podkreślił Maciej Zmora. - Takie wypowiedzi świadczą o ciężarze gatunkowym tego wydarzenia i rozpoczęciu meczu na długo przed puszczeniem taśmy w górę. Trener Cieślak próbuje już zadbać o to, żeby tor gorzowski nie był atutem gospodarzy. A swoimi wypowiedziami wywiera presję. Mimo tego wierzę, że Ekstraliga wydeleguje na ten mecz osoby, które nie będą zmieniać swoich decyzji jak chorągiewka, w zależności od tego jak Pan Cieślak tupnie - kontynuował sternik gorzowian. - W Częstochowie miasto wsparło klub ogromną kwotą 3,5 miliona złotych. Z tego powodu jasne jest oczekiwanie przez magistrat na zdobycie medali. Jest też ciśnienie z zewnątrz wywoływane przez kibiców i sponsorów. Pod tą olbrzymią presją znajduje się Marek Cieślak, od którego oczekuje się medalu - podsumował prezes Stali. (za stalgorzow.pl)

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny