www.newspix.pl
PGNIG SUPERLIGA

PGNIG SUPERLIGA

W środę, 30. maja, odbędzie się pierwszy finałowy mecz PGNiG Superligi. Nie było niespodzianek w półfinałach - o trofeum zagrają mistrz i wicemistrz Polski. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Płocku. Dzień wcześniej w Opolu, miejscowa Gwardia powalczy z Azotami Puławy o brązowy medal.

Przed nami najważniejsze mecze sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi. Czy PGE Vive Kielce obroni tytuł? Czy Gwardia Opole sprawi niespodziankę, pokona Azoty Puławy i zdobędzie brąz? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę, 3. czerwca - wówczas odbędzie się rewanżowy finał pomiędzy zespołami z Płocka i Kielc.

W półfinałach nie było niespodzianek. Mistrzowie Polski, PGE Vive Kielce, pokonali Azoty Puławy, a Orlen Wisła Płock, mimo porażki w pierwszym spotkaniu, poradziła sobie z Gwardią Opole. Kto tym razem okaże się lepszy w "Świętej Wojnie"?

Na Finały PGNiG Superligi 2018 zaprasza Piotr Karpiński:

Chwilę temu zakończył się cudowny weekend w Kolonii. Turniej Final4 Ligi Mistrzów kolejny raz nie rozczarował. Wręcz przeciwnie: w ostatnich czterech meczach sezonu było wszystko to, za co kochamy piłkę ręczną. Walka, pasja, zaangażowanie, piękne bramki, genialne parady bramkarskie i przede wszystkim niebywałe emocje. Czy na kolejne musimy czekać cały rok? Niekoniecznie!

Finisz PGNiG Superligi może zafundować nam podobne przeżycia. Poważnie. Głęboko wierzę, że tak właśnie będzie. Wierzę w to, że Gwardia Opole i Azoty-Puławy stoczą niezapomniane boje o brązowy medal Mistrzostw Polski. Ich rywalizacja powinna być tak wyrównana jak w półfinale Pucharu Polski. Kilka tygodni temu zdecydowała przecież jedna bramka, zdobyta zresztą w ostatniej sekundzie. W obu drużynach są zawodnicy, których stać na wielkie rzeczy. Bartosz Jurecki, Marko Panić, Wadim Bogdanow, Mateusz Jankowski, Patryk Mauer, Adam Malcher - to tylko wybrane nazwiska, które gwarantują wysoki poziom. Poziom godny brązowego medalu.A co wydarzy się w wielkim finale? Moja teoria jest tak, że akurat w tych dwóch Świętych Wojnach więcej będzie zależało od Orlenu Wisły Płock. PGE Vive Kielce zagra na swoim bardzo wysokim poziomie. Nie wierzę, by przytrafił im się słabszy mecz, jak w półfinale z Azotami. Kielczanie dostaną też bardzo mocne wsparcie od własnych kibiców. O tym czy te finały będą ciekawe i wyrównane zdecydują Nafciarze. Ich postawa jest zagadką. Nie wiem czy będą się bić, czy będą chcieli "umierać" za złoty medal, czy tego finału nie przegrają już przed pierwszym gwizdkiem. Nie wiem, jak zachowają się ich fani. Czy jak przez większość sezonu będą wyrażać swoje niezadowolenie czy jednak skupią się na jak największym wsparciu drużyny. Bo o tym, że Wisła jest w stanie podjąć rękawicę, jestem przekonany.

Chciałbym byśmy w ostatnich czterech meczach sezonu zobaczyli w pierwszej kolejności piękną piłkę ręczną. Taką, w której można się zakochać i, za którą przez najbliższe 3 miesiące będzie się tęsknić. Montpellier, Nantes, PSG i Vardar pokazały w sobotę i w niedzielę w Kolonii, że taki handball istnieje. Vive, Wisła, Azoty, Gwardia - możecie to powtórzyć?

Plan transmisji finałów PGNiG Superligi w nSport+:

Mecz o trzecie miejsce:

Wtorek, 29.05
Gwardia Opole - Azoty Puławy, 20:00
Sobota, 2.06
Azoty Puławy - Gwardia Opole, 16:00

Finał:

Środa, 30.05
Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce, 19:45
Niedziela, 3.06
PGE Vive Kielce - Orlen Wisła Płock, 16:00

Zobacz wszystkie odcinki magazynu KONTRATAK

NAJBLIŻSZE TRANSMISJE W NSPORT+ HD

PGNIG Superliga / Piłka ręczna

ORLEN Wisła Płock - PGE Vive Kielce

WT 17.07 / godzina 17.10

170 minut

PGNIG Superliga / Piłka ręczna

PGE Vive Kielce - ORLEN Wisła Płock

ŚR 18.07 / godzina 16.30

210 minut

NEWSY

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ E0012413WBW.
via eutelsat

Partner technologiczny