Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

PGE EKSTRALIGA

Żużlowe ostatki w najlepszej lidze świata. Przed nami barażowy dwumecz o ostatnie wolne miejsce w PGE Ekstralidze, pojadą w nim truly.work Stal Gorzów oraz Agred Malesa TŻ Ostrovia.

Zdecydowanym faworytem pojedynku są jeźdźcy z Gorzowa, których finisz na siódmej pozycji w ekstralidze był nie lada sensacją. Choć w składzie Ostrowa nie brakuje solidnych zawodników, jak Tomasz Gapiński czy Nicolai Klindt, to jednak Stalowcy z Bartoszem Zmarzlikiem na czele, wydają się niemal pewni pozostania w krajowej elicie. Początek starcia Gorzów - Ostrów Wielkopolski w niedzielę, 29 września o 18:45. Zawody skomentują Tomasz Dryła i Wojciech Dankiewicz.

Redakcja żużlowa

Marcin Majewski

Szef redakcji żużlowej CANAL+. W każdą żużlową niedzielę prowadzi magazyn PGE Ekstraligi. Wielki fan żużla i Igrzysk Olimpijskich.

Tomasz Dryła

Miłośnik sportów motorowych. Komentator PGE Ekstraligi i Speedway Grand Prix. Relacjonuje również zawody z cyklu FIM SuperEnduro.

Michał Łopaciński

W redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się żużlem i koszykówką. Komentuje mecze, prowadzi studio, a czasami wciela się w rolę reportera.

Sergiusz Ryczel

W przeszłości głównie kojarzony z piłką nożną. Obecnie w redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się sportami motorowymi. Wraz z Tomaszem Dryłą komentuje zawody FM SuperEnduro. Reporter na meczach PGE Ekstraligi.

Karolina Mikołajczyk

Prowadząca czwartkowy Speedway+ - program zapowiadający każdą kolejkę PGE Ekstraligi. Podczas meczów żużlowych najczęściej pracuje jako reporterka.

Eksperci żużlowi

Tomasz Gollob

Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. 7-krotny mistrz świata, 30-krotny mistrz Polski w różnych konkurencjach żużlowych.

Krzysztof Cegielski

W 2001 roku został brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Europy seniorów. Rok później wywalczył wicemistrzostwo Polski seniorów. Jego karierę w 2003 roku przerwał wypadek podczas meczu ligi szwedzkiej.

Mirosław Jabłoński

Dwukrotny finalista mistrzostw Europy juniorów w latach 2003 i 2004. Karierę rozpoczynał w Starcie Gniezno. Występował również w szwedzkim klubie Griparna Nyköping.

Piotr Świderski

Drużynowy mistrz Polski z 2006 i 2014 roku. Licencję żużlową zdał w 1999 roku. Karierę rozpoczynał we Wrocławiu. Reprezentował również barwy RKM-u Rybnik i Unii Tarnów.

Tomasz Bajerski

Jako junior dwukrotnie zdobywał młodzieżowe mistrzostwo Polski. Karierę seniorską rozpoczynał w barwach Apatora Toruń. Ośmiokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski. W 2003 roku startował w Grand Prix IMŚ.

Aktualności

02.04.2019

Tomasz Gollob żużlowym ekspertem CANAL+

Jeden z najlepszych żużlowców świata Tomasz Gollob został nowym ekspertem żużlowym CANAL+. Będzie współpracował podczas rozgrywek PGE Ekstraligi, a także Speedway Grand Prix.

29.03.2019

Nowy sezon PGE Ekstraligi w nowej oprawie w nSport+

Transmisje meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2019 będą realizowane w nowej oprawie wizualnej przygotowanej. Widzowie nSport+ zobaczą ją po raz pierwszy w najbliższą niedzielę 31 marca w Magazynie PGE Ekstraligi.

NEWSY ŻUŻLOWE

17.11.2019 / Żużel

Gomólski: Adepci mają brać z nas przykład

- Na razie z klubem szukamy mieszkania. Pomagają mi w tej kwestii i chcę się przeprowadzić do Gdańska - ujawnił Kacper Gomólski w rozmowie z oficjalnym serwisem Zdunek Wybrzeża.

17.11.2019 / Żużel

Nilsson: Tor w Tarnowie uchodzi za wręcz zdradliwy

- Oferty były i musiałem je wszystkie przemyśleć. Decyzję podjąłem bardzo szybko - wyznał Kim Nilsson w rozmowie z oficjalnym serwisem Unii Tarnów. Reprezentant Szwecji jesienią zdecydował się przyjąć propozycję "Jaskółek" i będzie ścigać się na zapleczu PGE Ekstraligi.

16.11.2019 / Żużel

Madsen nominowany do Sportowej Osobowości Roku w Danii

Leon Madsen został nominowany do nagrody Sportowej Osobowości Roku w Danii - informuje oficjalny serwis Speedway Grand Prix. Żużlowiec forBET Włókniarza Częstochowa w minionym sezonie wywalczył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.

16.11.2019 / Żużel

Sheffield Tigers potwierdzeni do jazdy w SGB Premiership

Sheffield Tigers uzyskali zgodę na jazdę w rozgrywkach SGB Premiership - poinformowała oficjalna strona reprezentacji Wielkiej Brytanii. Popularne "Tygrysy" zastąpią na najwyższym poziomie Poole Pirates.

16.11.2019 / Żużel

Hancock uzupełnił kadrę "Rekinów"

Greg Hancock wzmocnił PGG ROW Rybnik - poinformowali w czwartek dwunastokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. Czterokrotny indywidualny mistrz świata zamknął kadrę beniaminka PGE Ekstraligi oraz związał się roczną umową, obowiązującą na sezon 2020.

14.11.2019 / Żużel

Jeppesen wzmocnił Falubaz. "Jonas rozwinie u nas skrzydła"

Jonas Jeppesen został nowym zawodnikiem Falubazu Zielona Góra - poinformowali siedmiokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. 21-letni Duńczyk związał się z ekipą z Winnego Grodu roczną umową, obowiązującą na sezon 2020.

14.11.2019 / Żużel

Lambert, Milik i Lebiediew wybrali oferty z Rybnika

Robert Lambert, Vaclav Milik oraz Andrzej Lebiediew wzmocnili PGG ROW Rybnik - poinformowali w czwartek dwunastokrotni mistrzowie Polski na Twitterze. Brytyjczyk w minionym sezonie ścigał się dla Speed Car Motoru Lublin.

14.11.2019 / Żużel

Doyle zamknął kadrę forBET Włókniarza

Jason Doyle dołączył do forBET Włókniarza Częstochowa - poinformowali czterokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. Indywidualny mistrz świata z 2017 roku ostatnie dwa sezony ścigał się dla Get Well Toruń.

14.11.2019 / Żużel

Pawliczak, Tonder i Osyczka rok dłużej z Falubazem

Damian Pawliczak, Mateusz Tonder i Jakub Osyczka przedłużyli kontrakt z Falubazem - poinformował klub z Zielonej Góry na swojej oficjalnej stronie.Cała trójka będzie walczyć z Norbertem Krakowiakiem o dwa miejsca juniorów w składzie ekipy z Winnego Grodu w rozgrywkach...

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny