Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

PGE EKSTRALIGA

Premier Mateusz Morawiecki, wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk na specjalnej konferencji prasowej, przedstawili nowe informacje związane z "odmrażaniem" sportu w Polsce w czasach pandemii spowodowanej wirusem COVID-19. Najważniejszą informacją jest zielone światło na powrót PGE Ekstraligi, która może nastąpić w połowie czerwca (12.06)!

W oczekiwaniu na powrót rozgrywek, proponujemy miłośnikom czarnego sportu, magazyn Tomasza Dryły i Mirosława Jabłońskiego - "R1. Rezerwowy program żużlowy", emitowany na żywo w soboty o 20:00. "R1" nadajemy równolegle w nSport+ i CANAL+ SPORT.

Ponadto, od 15 kwietnia ruszamy z nowym cyklem: "Made by Gollob". Przypominamy w nim wszystkie zwycięstwa Tomasza Golloba odniesione w cyklu Grand Prix. Na pierwszy ogień zawody o GP Szwecji w Linkoping z 1997 roku. Początek o 16:00 w nSport+, powtórka o 21:00. Zapraszamy!

Redakcja żużlowa

Marcin Majewski

Szef redakcji żużlowej CANAL+. W każdą żużlową niedzielę prowadzi magazyn PGE Ekstraligi. Wielki fan żużla i Igrzysk Olimpijskich.

Tomasz Dryła

Miłośnik sportów motorowych. Komentator PGE Ekstraligi i Speedway Grand Prix. Relacjonuje również zawody z cyklu FIM SuperEnduro.

Michał Łopaciński

W redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się żużlem i koszykówką. Komentuje mecze, prowadzi studio, a czasami wciela się w rolę reportera.

Sergiusz Ryczel

W przeszłości głównie kojarzony z piłką nożną. Obecnie w redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się sportami motorowymi. Wraz z Tomaszem Dryłą komentuje zawody FM SuperEnduro. Reporter na meczach PGE Ekstraligi.

Karolina Mikołajczyk

Prowadząca czwartkowy Speedway+ - program zapowiadający każdą kolejkę PGE Ekstraligi. Podczas meczów żużlowych najczęściej pracuje jako reporterka.

Eksperci żużlowi

Tomasz Gollob

Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. 7-krotny mistrz świata, 30-krotny mistrz Polski w różnych konkurencjach żużlowych.

Krzysztof Cegielski

W 2001 roku został brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Europy seniorów. Rok później wywalczył wicemistrzostwo Polski seniorów. Jego karierę w 2003 roku przerwał wypadek podczas meczu ligi szwedzkiej.

Mirosław Jabłoński

Dwukrotny finalista mistrzostw Europy juniorów w latach 2003 i 2004. Karierę rozpoczynał w Starcie Gniezno. Występował również w szwedzkim klubie Griparna Nyköping.

Piotr Świderski

Drużynowy mistrz Polski z 2006 i 2014 roku. Licencję żużlową zdał w 1999 roku. Karierę rozpoczynał we Wrocławiu. Reprezentował również barwy RKM-u Rybnik i Unii Tarnów.

Tomasz Bajerski

Jako junior dwukrotnie zdobywał młodzieżowe mistrzostwo Polski. Karierę seniorską rozpoczynał w barwach Apatora Toruń. Ośmiokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski. W 2003 roku startował w Grand Prix IMŚ.

Aktualności

02.04.2019

Tomasz Gollob żużlowym ekspertem CANAL+

Jeden z najlepszych żużlowców świata Tomasz Gollob został nowym ekspertem żużlowym CANAL+. Będzie współpracował podczas rozgrywek PGE Ekstraligi, a także Speedway Grand Prix.

29.03.2019

Nowy sezon PGE Ekstraligi w nowej oprawie w nSport+

Transmisje meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2019 będą realizowane w nowej oprawie wizualnej przygotowanej. Widzowie nSport+ zobaczą ją po raz pierwszy w najbliższą niedzielę 31 marca w Magazynie PGE Ekstraligi.

NEWSY ŻUŻLOWE

04.06.2020 / Żużel

Jarosław Hampel w Motorze Lublin

Jarosław Hampel został wypożyczony z FOGO Unii Leszno do Motoru Lublin. Informację przekazały oba zainteresowane zespoły PGE Ekstraligi.Jest to już piąty klub Hampela w Polsce.

01.06.2020 / Żużel

Żużel: Grand Prix Wielkiej Brytanii odwołane

Żużlowy turniej Grand Prix Wielkiej Brytanii, którym miał odbyć się w Cardiff, 18 lipca, został odwołany z powodu pandemii koronawirusa - poinformowali organizatorzy.

30.05.2020 / Żużel

Lindbaeck: Będziemy dobrze się bawić

Antonio Lindbaeck wierzy, że tor w Zielonej Górze będzie mu sprzyjać w osiąganiu lepszych wyników w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Reprezentant Szwecji przeniósł się do Falubazu po kilku latach jazdy w Grudziądzu.

30.05.2020 / Żużel

Michelsen: Miałem trudności ze znalezieniem motywacji

Mikkel Michelsen przyznał, że wsparcie trenera mentalnego Aluna Biggarta odegrało kluczową rolę w jego dobrych występach w 2019 roku. - Nie byłem z siebie długo zadowolony.

30.05.2020 / Żużel

Żagar: Poprzedni system był mylący

Matej Żagar jest zwolennikiem nowego systemu punktacji w zawodach Grand Prix. Słoweniec awansował do cyklu jako zwycięzca GP Challenge w Gorican w sierpniu ubiegłego roku.

27.05.2020 / Żużel

PGE Ekstraliga: Wszystkie wyniki testów negatywne

Blisko 500 przebadanych próbek i wszystkie negatywne! To wyniki testów na obecność koronawirusa, które przeprowadziło laboratorium INVICTA dla PGE Ekstraligi.

26.05.2020 / Żużel

Ogłoszono terminy 1. i 2. rundy PGE Ekstraligi

PGE Ekstraliga podała godziny i plan transmisji meczów 1. i 2. rundy. Tak samo jak przed rokiem, zawody piątkowe transmitować będzie ELEVEN SPORTS, a niedzielne nSport+.

25.05.2020 / Żużel

Pawlicki podpisał aneks i zostaje w Lesznie

Piotr Pawlicki zaakceptował nowe warunki finansowe i w przyszłym sezonie będzie jeździł w barwach Fogo Unii Leszno. O decyzji kapitana Unii, klub poinformował w mediach społecznościowych.

25.05.2020 / Żużel

Testy na koronawirusa w Lesznie

W poniedziałek 56 osób związanych z Unią Leszno, przechodziło testy na koronawirusa.Badania odbyły się na stadionie im. Alfreda Smoczyka i uczestniczyli w nich zawodnicy, mechanicy, sztab szkoleniowy i osoby odpowiedzialne za organizację meczów.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny