Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

PGE EKSTRALIGA

W świetle wydarzeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. w porozumieniu z Radą Nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym oraz wszystkimi klubami, zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Tym samym najlepsza żużlowa liga świata ruszy, o ile pozwoli na to sytuacja, 17/19 kwietnia (3. runda). Z kolei mecze 1. i 2. rundy rozegrane zostaną w nowych terminach, które są jednocześnie datami rezerwowymi dla rozgrywek PGE Ekstraligi 2020.

1. runda (przełożona)
24 kwietnia 2020
BETARD SPARTA Wrocław - MOTOR Lublin
ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - MRGARDEN GKM Grudziądz
26 kwietnia 2020
TRULY.WORK STAL Gorzów - FOGO UNIA Leszno
ROW Rybnik - FALUBAZ Zielona Góra

2 runda (przełożona)
12 czerwca 2020
FOGO UNIA Leszno - BETARD SPARTA Wrocław
MRGARDEN GKM Grudziądz - ROW Rybnik
14 czerwca 2020
FALUBAZ Zielona Góra - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
MOTOR Lublin - TRULY.WORK STAL Gorzów

W zależności od rozwoju sytuacji, ewentualne dalsze decyzje będą podejmowane do 1 kwietnia.

Redakcja żużlowa

Marcin Majewski

Szef redakcji żużlowej CANAL+. W każdą żużlową niedzielę prowadzi magazyn PGE Ekstraligi. Wielki fan żużla i Igrzysk Olimpijskich.

Tomasz Dryła

Miłośnik sportów motorowych. Komentator PGE Ekstraligi i Speedway Grand Prix. Relacjonuje również zawody z cyklu FIM SuperEnduro.

Michał Łopaciński

W redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się żużlem i koszykówką. Komentuje mecze, prowadzi studio, a czasami wciela się w rolę reportera.

Sergiusz Ryczel

W przeszłości głównie kojarzony z piłką nożną. Obecnie w redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się sportami motorowymi. Wraz z Tomaszem Dryłą komentuje zawody FM SuperEnduro. Reporter na meczach PGE Ekstraligi.

Karolina Mikołajczyk

Prowadząca czwartkowy Speedway+ - program zapowiadający każdą kolejkę PGE Ekstraligi. Podczas meczów żużlowych najczęściej pracuje jako reporterka.

Eksperci żużlowi

Tomasz Gollob

Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. 7-krotny mistrz świata, 30-krotny mistrz Polski w różnych konkurencjach żużlowych.

Krzysztof Cegielski

W 2001 roku został brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Europy seniorów. Rok później wywalczył wicemistrzostwo Polski seniorów. Jego karierę w 2003 roku przerwał wypadek podczas meczu ligi szwedzkiej.

Mirosław Jabłoński

Dwukrotny finalista mistrzostw Europy juniorów w latach 2003 i 2004. Karierę rozpoczynał w Starcie Gniezno. Występował również w szwedzkim klubie Griparna Nyköping.

Piotr Świderski

Drużynowy mistrz Polski z 2006 i 2014 roku. Licencję żużlową zdał w 1999 roku. Karierę rozpoczynał we Wrocławiu. Reprezentował również barwy RKM-u Rybnik i Unii Tarnów.

Tomasz Bajerski

Jako junior dwukrotnie zdobywał młodzieżowe mistrzostwo Polski. Karierę seniorską rozpoczynał w barwach Apatora Toruń. Ośmiokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski. W 2003 roku startował w Grand Prix IMŚ.

Aktualności

02.04.2019

Tomasz Gollob żużlowym ekspertem CANAL+

Jeden z najlepszych żużlowców świata Tomasz Gollob został nowym ekspertem żużlowym CANAL+. Będzie współpracował podczas rozgrywek PGE Ekstraligi, a także Speedway Grand Prix.

29.03.2019

Nowy sezon PGE Ekstraligi w nowej oprawie w nSport+

Transmisje meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2019 będą realizowane w nowej oprawie wizualnej przygotowanej. Widzowie nSport+ zobaczą ją po raz pierwszy w najbliższą niedzielę 31 marca w Magazynie PGE Ekstraligi.

NEWSY ŻUŻLOWE

29.03.2020 / Żużel

Żyto: Czekamy na rozwój sytuacji i kolejne decyzje

Trener Falubazu Zielona Góra Piotr Żyto wierzy, że sezon 2020 rozgrywek PGE Ekstraligi dojdzie do skutku mimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. - Bezczynność zepsułaby cały okres przygotowawczy, a my wszyscy, czyli zawodnicy i kibice liczymy, że sytuacja wkrótce się...

29.03.2020 / Żużel

Włókniarz wsparł ratowników medycznych

Eltrox Włókniarz Częstochowa wspiera walkę z koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowali czterokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. Trzeci klub rozgrywek PGE Ekstraligi minionego sezonu postanowił pomóc miejscowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i podarował...

29.03.2020 / Żużel

Sajfutdinow: Musimy utrzymać pozytywne nastawienie

- Na razie trenuję tylko w domu - wyznał Emil Sajfutdinow w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix. Rosjanin stara się zachować spokój i rozsądek w walce europejskich państw z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

28.03.2020 / Żużel

Thomsen: Stracimy dużo pieniędzy przez przerwę

- Spędzam większość czasu w domu, jak większość rozsądnych ludzi. Tak jest teraz przykazane i do tego się stosuję - wyznał Anders Thomsen w rozmowie z oficjalnym serwisem Stali Gorzów.

28.03.2020 / Żużel

Kempiński: Zachowuję bezpieczną odległość od innych

- Zdrowie jest najważniejsze. Nie można patrzeć na sport w momencie, kiedy zagrożone jest życie ludzi - wyznał Robert Kempiński w rozmowie z oficjalnym serwisem MrGarden GKM Grudziądz.

28.03.2020 / Żużel

Iversen: Czas, aby Dania wróciła na podium

Niels Kristian Iversen pragnie wywalczyć wreszcie z reprezentacją Danii medal w turnieju Speedway of Nations 2020. Lider Stali Gorzów przed rokiem zawiódł w rosyjskim Togliatti, ale tegoroczne zawody drużyn narodowych, które zostały przesunięte ze względu na pandemię...

28.03.2020 / Żużel

Inauguracja Elitserien opóźniona o miesiąc

Start sezonu w Szwecji został przesunięty na 2 czerwca, po tym jak szefowie Elitserien wprowadzili zmiany w play offach z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 - informuje oficjalny serwis Speedway Grand Prix.

28.03.2020 / Żużel

Sezon w Anglii i Szkocji zawieszony do 15 czerwca

Trzy brytyjskie ligi zostały zawieszone do 15 czerwca. BSPA zdecydowała się na dwumiesięczne opóźnienie, a nie jak pierwotnie zakładano tylko do 15 kwietnia - informuje oficjalny serwis SGB Premiership.

28.03.2020 / Żużel

Przełożone turnieje SoN 2020 w Dyneburgu, Landshut i finałowy w Manchesterze

Podążając za dyrektywami zdrowotnymi i bezpieczeństwa wprowadzonymi przez rządy Niemiec i Łotwy Międzynarodowa Federacja Motocyklowa ( FIM ) i BSI podjęły decyzję, aby opóźnić dwa pierwsze turnieje Speedway of Nations 2020 w Landshut z 25 kwietnia oraz w Daugavpils z 2...

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny