Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

PGE EKSTRALIGA

Żużlowe ostatki w najlepszej lidze świata. Przed nami barażowy dwumecz o ostatnie wolne miejsce w PGE Ekstralidze, pojadą w nim truly.work Stal Gorzów oraz Agred Malesa TŻ Ostrovia.

Zdecydowanym faworytem pojedynku są jeźdźcy z Gorzowa, których finisz na siódmej pozycji w ekstralidze był nie lada sensacją. Choć w składzie Ostrowa nie brakuje solidnych zawodników, jak Tomasz Gapiński czy Nicolai Klindt, to jednak Stalowcy z Bartoszem Zmarzlikiem na czele, wydają się niemal pewni pozostania w krajowej elicie. Początek starcia Gorzów - Ostrów Wielkopolski w niedzielę, 29 września o 18:45. Zawody skomentują Tomasz Dryła i Wojciech Dankiewicz.

Redakcja żużlowa

Marcin Majewski

Szef redakcji żużlowej CANAL+. W każdą żużlową niedzielę prowadzi magazyn PGE Ekstraligi. Wielki fan żużla i Igrzysk Olimpijskich.

Tomasz Dryła

Miłośnik sportów motorowych. Komentator PGE Ekstraligi i Speedway Grand Prix. Relacjonuje również zawody z cyklu FIM SuperEnduro.

Michał Łopaciński

W redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się żużlem i koszykówką. Komentuje mecze, prowadzi studio, a czasami wciela się w rolę reportera.

Sergiusz Ryczel

W przeszłości głównie kojarzony z piłką nożną. Obecnie w redakcji sportowej CANAL+ zajmuje się sportami motorowymi. Wraz z Tomaszem Dryłą komentuje zawody FM SuperEnduro. Reporter na meczach PGE Ekstraligi.

Karolina Mikołajczyk

Prowadząca czwartkowy Speedway+ - program zapowiadający każdą kolejkę PGE Ekstraligi. Podczas meczów żużlowych najczęściej pracuje jako reporterka.

Eksperci żużlowi

Tomasz Gollob

Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. 7-krotny mistrz świata, 30-krotny mistrz Polski w różnych konkurencjach żużlowych.

Krzysztof Cegielski

W 2001 roku został brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Europy seniorów. Rok później wywalczył wicemistrzostwo Polski seniorów. Jego karierę w 2003 roku przerwał wypadek podczas meczu ligi szwedzkiej.

Mirosław Jabłoński

Dwukrotny finalista mistrzostw Europy juniorów w latach 2003 i 2004. Karierę rozpoczynał w Starcie Gniezno. Występował również w szwedzkim klubie Griparna Nyköping.

Piotr Świderski

Drużynowy mistrz Polski z 2006 i 2014 roku. Licencję żużlową zdał w 1999 roku. Karierę rozpoczynał we Wrocławiu. Reprezentował również barwy RKM-u Rybnik i Unii Tarnów.

Tomasz Bajerski

Jako junior dwukrotnie zdobywał młodzieżowe mistrzostwo Polski. Karierę seniorską rozpoczynał w barwach Apatora Toruń. Ośmiokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski. W 2003 roku startował w Grand Prix IMŚ.

Aktualności

02.04.2019

Tomasz Gollob żużlowym ekspertem CANAL+

Jeden z najlepszych żużlowców świata Tomasz Gollob został nowym ekspertem żużlowym CANAL+. Będzie współpracował podczas rozgrywek PGE Ekstraligi, a także Speedway Grand Prix.

29.03.2019

Nowy sezon PGE Ekstraligi w nowej oprawie w nSport+

Transmisje meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2019 będą realizowane w nowej oprawie wizualnej przygotowanej. Widzowie nSport+ zobaczą ją po raz pierwszy w najbliższą niedzielę 31 marca w Magazynie PGE Ekstraligi.

NEWSY ŻUŻLOWE

21.10.2019 / Żużel

Smolinski przedłużył kontrakt z Masarną

Martin Smolinski przedłużył kontrakt z Masarną Avesta - poinformował klub z Elitserien na swojej oficjalnej stronie.Reprezentant Niemiec parafował z popularnymi "Wiedźmami" roczną umowę, obowiązującą na przyszły sezon.

21.10.2019 / Żużel

Sundstroem związał się na dwa lata z "Szyperami"

Linus Sundstroem podpisał kontrakt z Vaestervik Speedway - poinformował klub z Elitserien na swojej oficjalnej stronie.Reprezentant Szwecji związał się z popularnymi "Szyperami" dwuletnią umową, obowiązującą do końca sezonu 2021.

21.10.2019 / Żużel

Gapiński: Trzy tygodnie ciężko chorowałem

- Przejście do Ostrowa było jedyną i słuszną decyzją, którą podjąłem - wyznał Tomasz Gapiński w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu z Wielkopolski.

21.10.2019 / Żużel

Iversen: Nie podjąłem jeszcze żadnych decyzji

Niels Kristian Iversen jest otwarty na powrót do brytyjskiej SGB Premiership w 2020 roku - informuje oficjalny serwis Speedway Grand Prix. Duńczyk pod koniec minionego sezonu bronił barw Ipswich Witches, z którymi dotarł do finału rozgrywek.

19.10.2019 / Żużel

Cieślak zostaje na trzeci sezon z "Lwami"

Marek Cieślak będzie pełnić w kolejnym sezonie funkcję trenera forBET Włókniarza Częstochowa - poinformowali w sobotę wieczorem czterokrotni mistrzowie Polski na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

19.10.2019 / Żużel

Iversen wybrał ofertę mistrzów Szwecji

Niels Kristian Iversen będzie w przyszłym roku bronić barw Smederny Eskilstuna - poinformowali pięciokrotni mistrzowie Szwecji na swojej oficjalnej stronie.Doświadczony Duńczyk i uczestnik przyszłorocznego cyklu Grand Prix został piątym seniorem popularnych "Kowali".

19.10.2019 / Żużel

Michelsen dołączył do Indianerny

Duńczyk Mikkel Michelsen podpisał kontrakt z Indianerną Kumla - poinformował klub z Elitserien na swojej oficjalnej stronie.Wcześniej na podobny krok zdecydowali się jego rodak Kenneth Bjerre, Australijczyk Chris Holder, Ludvig Lindgren i Paweł Miesiąc.

19.10.2019 / Żużel

Musielak wzmocnił Lejonen Gislaved

Tobiasz Musielak podpisał kontrakt z Lejonen Gislaved - poinformowali dwukrotni mistrzowie Szwecji na swojej oficjalnej stronie.Wychowanek Unii Leszno parafował z popularnymi "Lwami" roczną umowę, obowiązującą na sezon 2020.

19.10.2019 / Żużel

Jason Doyle wzmocnił "Szyperów"

Jason Doyle podpisał kontrakt z Vaestervik Speedway - poinformował klub z Elitserien na swojej oficjalnej stronie.Australijczyk związał się z popularnymi "Szyperami" roczną umową, obowiązującą do końca sezonu 2020.

CHCESZ WIĘCEJ SPORTU?

POZNAJ ŚWIAT CANAL+ SPORT >>

Dane osobowe | polityka prywatności | Polityka cookies

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, nr GIOŚ BDO: 000030685.
via eutelsat

Partner technologiczny